Do czego można wykorzystać fotografie 3D?

fotografie 3D

Salony fotograficzne prześcigają się w adaptacji nowych rozwiązań. Fotografia 3D również jest takim rozwiązaniem, mimo, iż zdjęcia w technologii 3D tworzy się od dawna. Fotografie 3D można wykonać bez użycia aparatu 3D, który wciąż nie jest najtańszym sprzętem. Wymaga to jednak większych nakładów pracy. Jak to zrobić i do czego dziś wykorzystywane są trójwymiarowe zdjęcia?

Jak wykonać fotografie 3D?

Zwykły aparat cyfrowy

Zdjęcie 3D z powodzeniem można wykonać za pomocą zwykłego aparatu cyfrowego. Konieczne jest zrobienie dwóch fotografii – ten sam kadr, to samo ustawienie, jedynie przy drugim zdjęciu należy przesunąć obiektyw nieco w bok. Uzyskane zdjęcia należy złożyć w jedno przy pomocy specjalnego programu.

Lustrzanka z obiektywem 3D

Na rynku dostępnych jest coraz więcej obiektywów 3D, które można dokupić do danego modelu lustrzanki. Aparat z obiektywem wykona dwa zdjęcia, bez konieczności przesuwania go w bok.

Aparat 3D

Najszybsze, choć niestety nadal najdroższe rozwiązanie. Fotografie 3D wykonane aparatem 3D są zdjęciami wysokiej jakości. Aparat wyposażony jest w dwa obiektywy, które wykonują zdjęcia w tym samym momencie. Ich połączenie, a więc zdjęcie 3D, widoczne jest na ekranie i z powodzeniem można je zgrać do komputera.

Fotografie 3D a fotografie produktowe

Fotografie 3D z powodzeniem mogą być wykorzystywane w życiu prywatnym. Można je dowolnie przetwarzać, kopiować, przesyłać, jak i drukować. Druk 3D i skanery 3D (zobacz na eviXscan 3D) to zagadnienia często poruszane na równi z fotografią 3D. Trójwymiarowe zdjęcia szereg zastosowań znalazły przede wszystkim w Internecie, szczególnie na stronach sklepów internetowych. Sprzedaż internetowa bez obrazu jest bezcelowa, ponieważ klienci chcą widzieć zamawiane przedmioty. Właściwie nie widzieć, a dokładnie oglądać – z bliska, z daleka, z każdej strony, powiększać drobne elementy. Fotografie 3D umożliwiają dowolne przybliżanie produktu i oglądanie detali, których być może nie zauważylibyśmy trzymając produkt w ręku. Dzięki nim można także stworzyć prezentację 360o – obiekt obraca się dookoła, co umożliwia dokładne obejrzenie go z każdej strony.

Zalety fotografii produktowej 3D

Zdjęcia 3D poprawiają wizualizację produktu, co z kolei przyczynia się do podejmowania decyzji zakupowych przez użytkowników. Fotografie wykonane przy wykorzystaniu technologii 3D są znacznie ciekawsze i ładniejsze, aniżeli fotografie zamieszczone na stronach innych, konkurencyjnych e-sklepów. Fotografie 3D sprawiają, ze wzrasta prestiż firmy, a tym samym sklep sprzedaje więcej i szybciej, natomiast znacznie mniej otrzymuje zwrotów i reklamacji, jako, że klient mógł dokładnie obejrzeć produkt przed zakupem.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top