Geomagic Design i jego funkcje. Część I.

Geomagic Design

Geomagic Design jest programem do projektowania modeli CAD w 3D. Pozwala na parametryczne modelowanie bryłowe wszystkich elementów i złożeń, przygotowywanie dokumentacji montażowej oraz wprowadzanie zmian do gotowych projektów. Posiada mnóstwo przydatnych funkcji, co sprawia że znajduje zastosowanie w najróżniejszych branżach. O wybranych działaniach jakie można wykonać przy jego użyciu piszemy w dalszej części artykułu. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi szczegółami.

  • Modelowanie części – to najważniejsza funkcja programu, która pozwala na parametryczne projektowanie części w technice 3D. Projekt przygotowywany jest tak, by później przy jak najmniejszym nakładzie pracy można go było łatwo i szybko aktualizować. Wszystkie moduły, z których składa się projekt są ze sobą powiązane, a modyfikacje można wprowadzić za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Co ważne, każda zmiana jest jednocześnie nakładana na widoki, przekroje i wymiary, a więc nie trzeba poświęcać dodatkowego czasu na ponowne wykonanie rysunków.
  • Modelowanie złożeń – to opcja, która pozwala na połączenie ze sobą kilku elementów, tworząc złożenie. Praca w programie przebiega bardzo sprawnie, głównie dzięki zastosowaniu rozwiązania „Chwyć i upuść”. Co więcej, w trakcie modelowania złożeń można korzystać z podglądu w czasie rzeczywistym, automatycznie tworzyć widok rozstrzelony oraz sprawdzać właściwości fizyczne elementu oraz bezpośrednio go modyfikować z otwartego okna.
  • Modelowanie blach – to kolejna rzecz, którą można zrobić przy pomocy programu Geomagic Design. Przygotowywanie projektów elementów blaszanych jest możliwe dzięki narzędziu „Wyciągnięte zagięcie”. Pozwala ono na płynne przechodzenie z profilu kwadratowego do okrągłego. Bez problemu można również przetworzyć elementy bryłowe na konstrukcje lub dokonać zagięć z użyciem szkicu.
  • Publikacja do PDF 3D – twórcy programu pomyśleli też o funkcji publikacji trójwymiarowych modeli w formacie PDF. Dzięki temu gotowy model można w profesjonalny sposób przedstawić klientowi/kontrahentowi, bez konieczności uruchamiania programu CAD.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top