Geomagic Design i jego funkcje. Część II.

Geomagic Design i jego funkcje

Jak już dobrze wiecie – program Geomagic Design służy do elastycznego projektowania modeli CAD w 3D, które na dowolnym etapie przygotowywania można modyfikować zgodnie z indywidualnymi potrzebami. W tym artykule skupimy się na opisaniu kolejnych bardzo ważnych funkcji, które posiada. Szczegóły znajdziecie poniżej.

  • Dokumentacja 2D – przy pomocy programu można przetwarzać wszystkie modele 3D i złożenia w rysunki techniczne. Po wskazaniu wybranych widoków, aplikacja natychmiast generuje wymiary, osie, znaczniki środków otworów, opisy otworów gwintowanych itp. Ponadto wypełnia tabliczkę rysunkową. Tego rodzaju dokumentację techniczną można tworzyć również w tzw. widoku cieniowanym, który idealnie sprawdza się we wszelkiego rodzaju instrukcjach oraz materiałach marketingowych.
  • Geomagic Translate – program umożliwia eksport i import danych w dowolnie wybranym formacie, co mocno ułatwia i przyspiesza pracę.
  • Rendering – program Geomagic doskonale współpracuje z narzędziem KeyShot, które pozwala przekształcać modele 3D w fotorealistyczne wizualizacje. Wszystkie działania wykonywane są metodą „Przeciągnij i upuść”. Dostępne są również ustawienia światła i podglądanie dokonywanych zmian w czasie rzeczywistym.
  • Modelowanie powierzchniowe – program pozwala tworzyć modele 3D przy zastosowaniu modelowania powierzchniowego. Co więcej, gotowe projekty można przenieść do niemal każdego programu graficznego.
  • Bezpośrednia edycja – dzięki temu narzędziu można łatwo i szybko edytować importowane pliki modeli 3D i zmieniać ich geometrię. Umożliwia również wygenerowanie pełnej historii wykonanych operacji.
  • Projektowanie konfiguracji – to ostatnia opcja, na którą chcieliśmy zwrócić uwagę. Zapewnia możliwość tworzenia typoszeregów części i mechanizmów. Pozwala także na archiwizowanie podobnych modeli części w jednym pliku, dzięki czemu można je szybciej i łatwiej odnaleźć oraz wszystkie jednocześnie zaktualizować.

Pod tym linkiem możesz przeczytać pierwszą część artykułu.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top