Geomagic X – możliwości i zalety programu

geomagic x

Dzisiejsza produkcja towarów/urządzeń opiera się na komputerowo przygotowanych modelach. Te z kolei wykonuje się przy pomocy innowacyjnych programów do tworzenia modeli 2D i 3D. Jednym z popularniejszych, najbardziej funkcjonalnych i uniwersalnych jest Geomagic X, który znalazł szerokie zastosowanie w branży inżynieryjnej. To innowacyjny program do inżynierii odwrotnej, który bazuje na chmurze punktów lub na siatce trójkątów. Daje możliwość wygenerowania sparametryzowanego modelu CAD łącznie z pełną historią projektowania oraz przetworzeniem danych otrzymanych ze skanera 3D. Posiada mnóstwo zalet i zapewnia naprawdę dużo możliwości, o których dowiecie się więcej z dalszej części artykułu.

Istotne informacje na temat Geomagic X

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, program Geomagic X jest zaawansowanym technologicznie programem, który umożliwia generowanie edytowalnego modeli 3D, jednocześnie tworząc historię jego projektowania w postaci drzewka projektu. Każdy kolejny etap prac jest zapisywany i w nim umieszczany, tak by w późniejszym czasie można było wprowadzać do przygotowanego szkicu dowolne zmiany np. poprawiać go lub ulepszyć. To aplikacja wyposażona w narzędzie do modyfikowania chmury punktów, siatki trójkątów, powierzchni CAD i modeli bryłowych. Z jego pomocą można dokonać automatycznego wygenerowania modeli CAD i naprawienia tych wczytywanych. Poza tym Geomagic X, za sprawą kolorystycznych map odchyłek, pozwala na ciągłe monitorowanie dokładności i precyzji tworzenia modelu względem siatki trójkątów. Wśród ogromu funkcji, które posiada znajdziecie także: import danych po skanowaniu i to we wszystkich występujących na rynku formatach, przygotowywanie modeli przestrzennych w taki sam sposób, jak w tradycyjnych systemach CAD a także konwertowanie gotowych projektów wraz z zachowaniem ich historii tworzenia do natywnych formatów np. Creo, Siemens, NX czy Inventor. Wspomnieć trzeba także o opcji eksportu projektów w formatach neutralnych i formatach CATIA V4 i V5. Z pomocą tego programu można również zaprezentować projekt w formacie 3D PDF.

Zastanawiacie się dlaczego wybrać program Geomagic X? Już odpowiadamy. To niezwykle prosty w obsłudze program, który posiada intuicyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny. Co więcej, tylko przy jego pomocy można wykorzystać dane ze skanerów 3D i w łatwy oraz szybki sposób przekształcić je w gotowe modele CAD. A zatem, pozyskane informacje stają się bardziej użyteczne. Poza tym korzystając z omawianego programu najszybciej i najprościej wygenerujecie kompletne modele CAD, posiadające pełną historię tworzenia, do której na każdym etapie będziecie mogli wprowadzać dowolne modyfikacje. To z kolei pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii, które należałoby poświęcić na odtworzenie pierwowzoru lub odszukanie „miejsca”, w którym trzeba by go poddać zmianom. Warto również dodać, że powyższy program obsługuje się w taki sam sposób jak popularne narzędzia CAD, a więc jeśli potraficie na nich pracować, to z korzystaniem z Geomagic X nie będziecie miał najmniejszych problemów. Ponadto program jest wysoce zaawansowany technologicznie i na tyle elastyczny, że znajdzie zastosowanie w wielu branżach i zakładach przemysłowych.

Omawiany program Geomagic X możecie kupić na stronie evixscan3d.pl. Znajdziecie tam też inne rodzaje oprogramowania i nowoczesne skanery. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Comment (1)

  • Maciek31 października 2017 at 09:49 Odpowiedz

    Bardzo fajny tekst dzięki. Potrzebowałem jakiegoś info na ten temat

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top