Gry trójwymiarowe

Gry trójwymiarowe

Komputerowe gry trójwymiarowe

Technologia 3D wykorzystywane jest nie tylko w procesach produkcyjnych, ale również w branży kina i gier komputerowych. Współczesne gry wręcz zachwycają! Często nie są już tylko nijaką zabawką dla dzieci i młodzieży, ale wielkim, wysoko budżetowym przedsięwzięciem. Bardzo często postacie wyglądają niezwykle realistycznie i poruszają się z pewną gracją i wdziękiem. Gry trójwymiarowe cieszą się znacznie większą popularnością niż zwykłe, „płaskie” gierki, zachwycają ilością efektów ale i stopniem skomplikowania zadań do wykonania.

Realistyczne gry trójwymiarowe stanowią zagrożenie?

Rzeczywiście, wirtualny świat potrafi być pociągający, szczególnie jeśli wkracza do niego młody człowiek. Ciekawe, mocno angażujące i wolne od przemocy gry są dobrą rozrywką, ale do czasu, gdy dziecko czy nastolatek nie spędza przed komputerem całego wolnego czasu. Czasem rodzice nie zauważają problemu, albo dostrzegają go, gdy sytuacja robi się naprawdę nieciekawa. Wówczas trudno wytłumaczyć dziecku, że atrakcyjne gry trójwymiarowe są niczym w porównaniu do zabaw, jakie można zorganizować wspólnie z rówieśnikami na świeżym powietrzu.

Z drugiej strony pamiętajmy, że wszystko jest dla ludzi. Gry nie stanowią zagrożenia, jeśli są wybierane z rozmysłem (np. gry edukacyjne), pomagają rozwijać wyobraźnię i przede wszystkim nie stanowią dla dziecka jedynej formy spędzania wolnego czasu.

Gry trójwymiarowe – tematyka

Gry tworzone w technologii 3D zapewniają emocjonujące doznania. Oferta jest tak szeroka, że z pewnością dzieci obojga płci znajdą coś dla siebie. Do wyboru są różnego rodzaju rajdy samochodowe z możliwością wykonywania popisów kaskaderskich. Strzelanki i gry zręcznościowe również cieszą się ogromna popularnością. Oczywiście rodzic powinien wybrać grę, w której dziecko strzela do obiektu (piłki, butelki) a nie ludzi. Kolejną kategorię stanowią gry o tematyce sportowej. Dziewczęta lubią gry przygodowe oraz te o tematyce modowej, kosmetycznej czy kulinarnej. Dużą popularnością, szczególnie wśród starszej młodzieży, cieszą się gry planszowe.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top