Oprogramowanie 3D

Oprogramowanie 3D – omówienie wybranych programów do kontroli jakości i szybkiego prototypowania

Szybkie prototypowanie, kontrola jakości czy inżynieria wsteczna wymagają nie tylko zastosowania odpowiednich urządzeń, ale i oprogramowania, które będzie z nimi idealnie współpracować. Dziś postanowiliśmy omówić wybrane oprogramowanie 3D, które wykorzystuje się do realizowania wyżej wspomnianych usług. Zapraszamy!

Oprogramowanie 3D – kilka słów o dostępnych programach

Geomagic Control X – to platforma, która idealnie nadaje się do optymalizacji procesów inspekcyjnych i kontroli jakości gotowych obiektów. Świetnie współpracuje zarówno z urządzeniami dotykowymi, jak i bezdotykowymi. Zapewnia dokładne wyniki pomiarowe, dzięki zastosowanym w nim sprawdzonym algorytmom obliczeń. Wyposażony w sporą ilość funkcji, dzięki którym można go dowolnie skonfigurować i dostosować do własnych potrzeb. To oprogramowanie 3D, które wygeneruje dla ciebie szczegółowe raporty dostarczające wszystkich niezbędnych informacji o poddawanemu kontroli przedmiocie.

Geomagic Design X – sprawdzi się przy inżynierii odwrotnej i modelowaniu. Korzystając z niego można tworzyć edytowalne modele 3D na podstawie danych pozyskanych przez skaner 3D. Ponadto z jego pomocą można ulepszać istniejące projekty, szybciej tworzyć nowe i zredukować koszty produkcji. Dzięki możliwości dopracowywania modelu i eliminowania z niego błędów można wyraźnie zmniejszyć produkcję wadliwych egzemplarzy.

Leios 2oprogramowanie 3D do wprowadzania zmian w chmurach punktów i siatkach trójkątów. Sprawdza się też jako wsparcie procesu inżynierii odwrotnej. Umożliwia kontrolę jakości bazującą m.in. na porównaniu elementów z modelem CAD.

SpaceClaim – oferuje sporo ciekawych możliwości. Nadaje się do modelowania bryłowego i zapewnia możliwość pracy na siatkach trójkątów. Podobnie jak Geomagic Design X korzystając z niego można tworzyć w pełni parametryczne i edytowalne modele na podstawie danych pozyskanych przez skaner 3D. Stanowi idealne rozwiązanie, jeżeli chodzi o symulacje, wizualizacje oraz tworzenie przekrojów 3D.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top