Pomiary 3D

Pomiary 3D

Pomiary 3D – szybkość i precyzja

Rozwiązania pomiarowe 3D i technologia obrazowa 3D to dziedziny, którymi mocno interesują się specjaliści wielu branż przemysłowych i nie tylko. Pomiary 3D wykonywane są wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba szybkiego przygotowania niezbędnej dokumentacji czy wyprodukowania skomplikowanych elementów maszyn. Zastosowania skanerów 3D są bardzo szerokie, jednak jeszcze nie każda firma może sobie pozwolić na ich zakup.

Zakup skanera 3D – inwestycja na lata

Pomiary 3D skaneremProfesjonalny skaner 3D to urządzenie, która umożliwia dokonanie szybkich i precyzyjnych pomiarów w niemal każdych warunkach. Mierzenie tradycyjnymi metodami przedmiotów o niejednolitej strukturze czy skomplikowanym kształcie bywa bardzo praco- i czasochłonne, a niekiedy w ogóle się nie udaje. Dla skanera 3D takie powierzchnie nie stanowią żadnego wyzwania, dlatego wiele firm decyduje się na zakup profesjonalnych urządzeń.

Z pewnością jest to inwestycja na lata. Inwestycja, która pozwoli na zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa i eliminację błędów, a co za tym idzie – zwiększenie zysków z działalności. Oczywiście w przypadku przedsiębiorstw, które tylko od czasu do czasu mają potrzebę skorzystania z technologii pomiarowych 3D, zakup urządzenia nie jest koniecznością. Warto wówczas skorzystać z oferty firm, które zajmują się odpłatnym wykonywaniem pomiarów 3D.

Pomiary 3D – gromadzenie trójwymiarowych danych

Trójwymiarowe dane mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, jednakże w każdym przypadku pomagają firmom w podejmowaniu trafniejszych decyzji i wytwarzaniu produktów lepszej jakości. Zanim jednak dojdzie do wykorzystania danych, konieczne jest dokonania precyzyjnych pomiarów.

Skanowanie 3D, pomiary 3D – firmy świadczą te usługi zarówno we własnej siedzibie, jak i w terenie. W przypadku niewielkich elementów, które mogą być dostarczone do siedziby firmy zajmującej się skanowaniem 3D (sprawdź ofertę tej firmy), skanowanie odbywa się w przystosowanej do tego pracowni. Po zdjęciu pomiarów, element natychmiast odsyłany jest do klienta.

W przypadku przedmiotów i obiektów, których transport byłby nieopłacalny albo wręcz niemożliwy, pomiary 3D pobierane są w terenie. Profesjonalne skanery 3D to urządzenia, które dobrze znoszą transport i mogą pracować w naprawdę trudnych warunkach przemysłowych (zapylenie, hałas, drgania), jak i na zewnątrz pomieszczeń, mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych (niewielkie opady, zamglenia).

Solidne przenośne urządzenia do pomiarów 3D

Pomiary 3D charakteryzują się wysokim poziomem dokładności, zatem umożliwiają gromadzenie kompletnych danych o wysokiej rozdzielczości. Skanery 3D niezwykle często zastępują fizyczne elementy kontrolne i tradycyjne narzędzia ręczne, takie jak suwmiarki, piony ciężarkowe i taśmy miernicze. To, że można je przenosić i wykorzystywać w trudnych warunkach, stanowi dodatkowy plus. Należy się spodziewać, że w przyszłości skanery 3D zostaną uznane za jedyny dokładny system pomiarowy.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top