Programy 3D – co musisz wiedzieć

Programy 3D – najpopularniejsze narzędzia do projektowania

Projektowanie 3D wymaga użycia odpowiedniego narzędzia, jakim jest dedykowane oprogramowanie. Na rynku obecne są zarówno te w wersji darmowej, jak i płatnej. Są dość łatwe w obsłudze, więc mogą z nich korzystać nawet laicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z projektowaniem przestrzennym. Na jakie darmowe programy 3D warto zwrócić swoją uwagę? Listę tych, które naszym zdaniem są szczególnie warte uwagi, znajdziesz poniżej. Miłej lektury!

Popularne i w pełni darmowe programy 3D:

  • SketchUp – idealny program dla początkujących. To produkt od Google, który posiada niezwykle intuicyjny panel rysowania. Poza tym wyróżnia się ogromną biblioteką elementów online, które można pobrać zupełnie za darmo. Umożliwia również zapisywanie plików w różnych formatach, w tym konwertowanie ich do plików STL.
  • Autodesk 123D – to darmowy program do 3D CAD. Stworzyła go firma Autodesk. Tym co go wyróżnia są: ogromna baza bibliotek CAD, dostęp do społeczności internetowej oraz funkcja umożliwiająca stworzenie trójwymiarowego obiektu ze zdjęć. Co ważne, można z niego korzystać na iPad/iPhone.
  • Blender – to nieco bardziej zaawansowany program 3D. Charakteryzuje się szczegółowym interfejsem, możliwością renderingu oraz animacji a także świetną rozdzielczością. Idealnie nadaje się do tworzenia gier komputerowych oraz filmów animowanych. Stanowi darmowy produkt, który nie ustępuje wysokopółkowym oprogramowaniom 3D.
  • K-3D – świetny do modelowania i tworzenia animacji 3D. Jest dość uniwersalny, a jego funkcje można rozbudowywać przez instalowanie kolejnych wtyczek. Posiada mnóstwo opcji, z którymi początkujący z projektowaniem mogą sobie nie poradzić.
  • Skulptris – produkt firmy Zbrush. Posiada bardzo intuicyjny interfejs i świetnie sprawdza się przy rzeźbieniu w przestrzeni wirtualnej. Poza tym, nie wymaga instalacji.
  • Art of Illusion – kolejne narzędzie do tworzenia modeli 3D. To program 3D, przy pomocy którego można renderować grafiki oraz animowane obiekty. Idealny do projektowania grafiki komputerowej. Niestety inżynierowie nie będą z niego zadowoleni.
  • MeshLab – program przeznaczony do edycji trójwymiarowych obiektów przy wykorzystaniu siatki. Wyposażony w takie funkcje jak: czyszczenie, filtrowanie i renderowanie dużych rysunków. Oczywiście obsługuje pliki zapisane w formacie STL.

Jeżeli szukasz firmy oferującej oprogramowanie 3D zapoznaj się z ofertą na stronie evixscan3d.pl

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top