Projekty 3D a przygotowanie modelu do druku

projekty 3d

Każdy kto zajmuje się przygotowywaniem projektów w 3D doskonale wie, że tylko ich właściwe wykonanie warunkuje stworzenie modelu, który będzie posiadał odpowiednie parametry techniczne. Niestety mnóstwo osób początkujących w tym fachu zapomina o niektórych kwestiach lub nie do końca wie, jak postępować, żeby uzyskać zamierzony efekt. Dlatego też postanowiliśmy udzielić Ci kilku wskazówek dotyczących tego, jak należy przygotować projekty 3D, by nadawały się do druku. Wszystkie istotne informacje znajdziesz poniżej.

Projekty 3D – rady dotyczące opracowywania modelu

  • Pamiętaj o tym, by zawsze zapisywać plik w formacie stl lub obj. Program, którego używasz do przygotowywania projektów powinien go obsługiwać, niemniej jeśli tego nie robi, to zainstaluj plugin, który doda tę opcję.
  • Sprawdź czy po konwersji skala projektu nie uległa zmianie. Jeśli tak, postaraj się naprawić błąd i ponownie wprowadzić odpowiednie ustawienia. Jeżeli jednak przesłałeś już plik do druku, to jak najszybciej skontaktuj się z firmą, która będzie drukowała model i przekaż jej stosowne informacje dotyczące tego aspektu. Szybka reakcja powinna ustrzec Cię przed skutkami, jakie może przynieść ten błąd.
  • Zwróć uwagę na to, by wiszące elementy, które posiadają sporządzone przez Ciebie projekty 3D posiadały odpowiednie podpory, bo w innym wypadku ich wydrukowanie nie będzie możliwe. Staraj się też nie stosować zbyt dużej ich ilości, bo wpłynie to bardzo niekorzystnie na ich całościowy wygląd.
  • Nie zapominaj, że zaprojektowany element musi mieć postać jednolitej bryły, a więc wszystkie jego powierzchnie muszą być zamknięte.
  • Miej na uwadze fakt, że wydrukowanie stabilnego modelu będzie możliwe jedynie wtedy, gdy jego ścianki będą miały grubość nie mniejszą niż 0,6 mm. Dlatego też opracowując projekty 3D koniecznie dopilnuj tej kwestii.
  • W razie wątpliwości korzystaj z poradników dostępnych w sieci. Z pewnością znajdziesz w nich odpowiedzi na mnóstwo nurtujących Cię pytań. Stosuj też metodę prób i błędów, która pozwoli Ci wypracować powtarzalny schemat działania.

Jeśli interesują Cię projekty 3D, to zapraszamy po więcej informacji na stronę evixscan3d.pl. Tam znajdziesz mnóstwo przydatnej wiedzy!

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top