Skanowanie 3D – kompleksowe usługi

Skanowanie 3D

Profesjonalne skanery 3D mają szereg zastosowań. Mogą znacząco przyczynić się do usprawnienia procesów produkcyjnych w firmach o rozmaitym profilu działalności. Z tego powodu coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zakup nowoczesnego urządzania. Oczywiście nie wszystkie firmy mogą sobie na taki wydatek pozwolić, co nie oznacza, że skanowanie 3D jest dla nich luksusem nieosiągalnym. Przeciwnie – od czasu do czasu, w zależności od potrzeb, mogą zamówić kompleksową usługę skanowania.

Odwzorowanie rzeczywistego modelu obiektu

fraktalSkanowanie 3D ma na celu utworzenie wirtualnego modelu obiektu, który istnieje w rzeczywistości. Model ten można następnie wykorzystać na wiele sposobów. Jest precyzyjny, ma idealny kształt i właściwe proporcje. Pozyskanie dokładnych pomiarów metodą inną aniżeli skanerem 3D bywa niekiedy bardzo trudne, a w niektórych sytuacjach wręcz niemożliwe.

Skanowanie 3D pozwala na zmierzenie obiektów bardzo małych (np. ozdoby biżuteryjne) i bardzo dużych (statki, samoloty, budynki), przedmiotów o nieregularnych kształtach, obiektów mocno złożonych, przezroczystych czy nadmiernie plastycznych.

Skanowanie 3D – kto świadczy usługi?

Usługi skanowania 3D świadczy wiele firm, jednak najlepiej jest korzystać z oferty tych, którzy sami zajmują się produkcją skanerów (więcej informacji znajdziesz na tej stronie www) . Firmy takie doskonale znają możliwości swoich urządzeń i potrafią wykorzystać wszystkie ich funkcjonalności. Poza tym skanowanie 3D to dla nich chleb powszedni, do realizacji zleceń podchodzą w pełni profesjonalnie i z ogromnym zaangażowaniem, dbają o terminowość.

Profesjonalne usługi skanowania

Skanowanie 3D można nazwać usługą profesjonalną tylko wtedy, gdy osoby wykonujące pomiary mają wysokie kwalifikacje zawodowe i dysponują najnowocześniejszym sprzętem. Najnowocześniejszy sprzęt to taki, który zapewnia najwyższą jakość pomiarową, skanuje obiekty o różnych gabarytach, kształtach i kolorach, odwzorowuje nawet najmniejsze detale, a przy tym jest urządzeniem mobilnym, które można dostarczyć do siedziby firmy zlecającej wykonanie usługi. Jak się okazuje, często jest tak, że przedsiębiorcy nie chcą, bądź po prostu nie mogą wysłać obiektu do laboratorium pomiarowego i wolą, gdy skaner przyjedzie do nich.

Oczywiście wykonanie pomiaru to jeszcze nie wszystko. Oferta producentów skanerów obejmuje również tworzenie modeli CAD i dokumentacji technicznej, umożliwia edytowanie i przetwarzanie plików w programach CAD oraz CAM, przygotowanie prototypów czy skontrolowanie geometrii danego obiektu.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top