Usługi skanowania 3D

Usługi skanowania 3D

Na co zwrócić uwagę zamawiając usługi skanowania 3D?

Technologia 3D to nie tylko wysokiej jakości produkcje filmowe czy widowiskowe hologramy 3D. Trójwymiarowe obrazy wykorzystywane są również w wielu przedsiębiorstwach przemysłowych. Skanowanie i modelowanie 3D znacznie ułatwiają i przyspieszają produkcję elementów o skomplikowanych kształtach bądź trudnych do oszacowania wymiarach. Mimo to, nadal nie wszystkie firmy stać na zakup profesjonalnych projektorów i skanerów 3D. Dlatego też wiele z nich decyduje się na usługi skanowania 3D, oferowane m.in. przez producentów skanerów.

Skanowanie 3D – zalety

Skanowanie 3D pozwala szybko odtworzyć rzeczywisty model obiektu i wyświetlić go na ekranie komputera. Przy wykorzystaniu skanera można odwzorować zarówno małe elementy, jak i duże obiekty. Ogromną zaletą skanowania 3D jest możliwość wymiarowania przedmiotów wykonanych z materiałów uniemożliwiających ich zmierzenie metodami tradycyjnymi. Tutaj wiele zależy od przeznaczenia uzyskanego modelu oraz od wykorzystywanego sprzętu, czego powinniśmy być świadomi zamawiając usługi skanowania 3D.

Profesjonalne skanowanie 3D – zastosowania

Zatrudnienie fachowców, dysponujących profesjonalnym sprzętem, znacznie ukróci czas powstawania modelu oraz da pewność, że wszystkie elementy zostały odwzorowane prawidłowo. Decydując się na usługi skanowania 3D powinniśmy mieć zatem pewność, że firma, której zlecamy wykonanie pomiarów i stworzenie modelu 3D, jest firmą godną zaufania. Skanowanie 3D wykorzystuje się najczęściej do:

– prototypowania,

– prowadzenia analiz zużycia narzędzi,

– odtwarzania detali i oprzyrządowania technicznego,

– kontroli jakości produkcji.

Usługi skanowania 3D – co warto wiedzieć?

Mobilność, zmienne warunki atmosferyczne

Idealnie, gdy specjaliści mogą dokonać pomiarów zarówno w siedzibie własnej firmy, jak i u klienta. Zamawiając usługi skanowania 3D powinniśmy dopytać, czy możliwy będzie dojazd do klienta oraz dosłanie mniejszych elementów kurierem czy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Firma eviXscan3d usługę skanowania 3D wykonuje zarówno w siedzibie firmy, jak i określonej przez klienta lokalizacji. Kolejną kwestią jest możliwość wykonania usługi w zmiennych warunkach atmosferycznych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Warto zapytać usługodawcę czy ma jakieś ograniczenia, jeśli chodzi o rozmiar obiektów przeznaczonych do skanowania. Idealnie, gdy specjaliści deklarują możliwość skanowania obiektów o różnych kształtach i rozmiarach, wykonanych z rozmaitych materiałów.

Terminowość, precyzja, wysoka jakość

Ważny jest również czas wykonania usługi skanowania 3D oraz terminowość. Im szybciej uzyskamy model 3D, tym szybciej będzie mogli wykorzystać go do dalszych prac. Ogromne znaczenie ma również precyzja, z jaką dokonuje się pomiarów oraz jakość samej usługi. Wysoką jakość gwarantuje wykorzystanie certyfikowanych, profesjonalnych urządzeń (skanerów 3D), najlepiej własnej produkcji.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top